Daněček (Šimboch) – Dresler, Jeník, Samiec, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Adámek – Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Rufer, Jašek, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Christov.

• Sonnek (Piecha, Schwarz) 28. minuta
  • Luka (Christov, Káňa) 36. minuta
  • Káňa (Luka) 45. minuta
  • Káňa (Luka, Christov) 58. minuta

Začátek patřil domácí družině, která začala zápas aktivněji. Žihadla se k prvnímu vážnějšímu ohrožení Šimbocha dostali až na začátku třetí minuty. Nahození Račického nebylo nijak vážné, aby si s ním frýdecko-místecký brankář neporadil. V polovině páté minuty se před Šimbochem zjevil sám Trojan, ale jeho zakončení ztroskotalo na betonu hostujícího brankáře. Na konci deváté minuty se Michael Foltýn coby nová tvář v dresu Frýdku-Místku mohla radovat z vedoucí branky, ale po jeho zakončení se rozezvučela branková konstrukce Žihadel. Frýdečtí měli stále více ze hry a domácí brankář se musel činit. Ve 13. minutě čelili hráči v bíločervených dresech početní výhodě soupeře. Při hře s jedním hráčem v poli se diváci gólu nedočkali. Dlouho ovšem nelitovali, protože již při hře v pěti na obou stranách se prosadil Lukáš Jašek, na kterého domácí obrana úplně zapomněla, a ten si nejprve položil strážce domácí svatyně a poté zakončil do horní poloviny branky. Od úvodní branky neuběhla ani minuta hry a k zakončení z mezikruží se dostal Vladimír Luka, který propálil domácího brankáře. Po dvou rychlých gólech po sobě byli hráči Moravských Budějovic hodně zaskočení a museli se z těchto dvou úderů rychle otřepat. Jenže místo toho přišlo vyloučení Mikeše a do konce úvodní dvacetiminutovky se domácí museli bránit.

Druhou třetinu začali Juříkovi svěřenci v početní výhodě, kterou ovšem nedokázali přetavit v další branku. Šancí si však hráči vedení Pavlem Kowalczykem připravili hned několik. Na druhé straně měl nejblíže ke kontaktní brance domácí Trojan, který z bezprostřední blízkosti minul. V polovině sedmadvacáté minuty se zpoza branky dostala přihrávka na hůl Jana Sonnka, který dostal kus černé gumy až za záda Máje a rázem to bylo rozdílem tří branek. Frýdečtí byli i nadále lepším týmem na ledě a obrana domácích se musela mít stále na pozoru. O tom, že po čtyřiceti minutách hry bude vedení Frýdku-Místku čtyřbrankové, rozhodl v přesilové hře Vladimír Luka, který zpracoval křižnou přihrávku. Ve zbývajícím čase druhé periody byly k vidění šance na obou stranách, kterým scházela ovšem přesnost.

Závěrečná tercie slibovala i přes čtyřbrankový náskok Frýdku-Místku ještě boj o ligové body. Hostující hráči měli však stále na vrch a nic nenasvědčovalo tomu, že by zápas měl mít nějakou zápletku. V čase 44:00 se nejlépe ve skrumáži zorientoval Tomáš Káňa, který Lukově asistenci upravil na 5:0. Domácí se ovšem stále nevzdávali a pomýšleli alespoň na čestný úspěch. Ve své snaze o skórování naráželi na pozornou obranu hostujícího týmu a pozorného Šimbocha. Ten si dokázal poradit se všemi pokusy domácích i při pobytu Klimšy na trestné lavici. Gól nepadl ani v dalších šancích na obou stranách a tak vše směřovalo k pětibrankovému jasnému vítězství Frýdku-Místku. O tom, že se z Moravských Budějovic budou hráči vracet zpátky na severovýchod se třemi body a dalšími šesti přesnými zásahy rozhodl Tomáš Káňa, který měl v 57. minutě dostatek času na to, aby si srovnal puk na hokejce a poté jej poslal do domácí branky.

Ohlasy trenérů: VIDEO ZDE.