• Mikeš (Pelikán) 41. minuta
  • Pěška (Trojan) 44. minuta
  • Matula (Jurásek, Kolář) 51. minuta
  • Sajdl (Špok, Kučera) 59. minuta

V rámci osmého kola druhé hokejové ligy skupiny Východ odletěla Žihadla, po domácím vydařeném střetnutí s opavským Slezanem, na led hodonínských Drtičů, kteří se zásluhou tří výher v řadě posunuli na páté místo tabulky. Zajisté pikantní byl tento mač pro kouče Jiřího Recha, někdejšího trenéra reprezentantů města nad řekou Moravou. Ačkoliv jeho současní svěřenci dokázali v zápase utéci svému soupeři až na rozdíl tří branek, mocný finiš domácích udělal ze zápasu skutečné drama, jehož šťastnějšími aktéry byly nakonec Vosy.

Začátek střetnutí se nesl v duchu vzájemného oťukávání. První chyba však přišla poměrně záhy a udělal ji Baník. V páté minutě Žihadla vybojovala buly před domácí klecí a po přenesení hry za ni našel Roman Mikeš perfektní přihrávkou Ondřeje PĚŠKU, který nedal domácímu brankáři šanci (0:1). Následně naši borci bez problémů přežili oslabení a byli Oranjes nadále rovnocenným soupeřem. Pro druhou polovinu této části zápasu bylo typické narůstání tlaku modrooranžových, které vyvrcholilo vstřelením vyrovnávací branky. V 18. minutě zavezl touš až do rohu kluziště Špok a odtud nahrál najíždějícímu Jakubu SAJDLOVI, který šikovnou tečí poslal puk za záda Milana Máje (1:1). Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu.

Vstup do druhé části mače sebou přinesl dokončení početní výhody svěřenců Lubomíra Oslizla, naštěstí však bez úspěchu v podobě vstřeleného gólu - to i zásluhou velmi dobré strategie hostí při bránění středního pásma. Ve 25. minutě rozpoutali moravskobudějovičtí před klecí Petra Zavadila nadějný závar, který ovšem nakonec vyřešil Dominik Piskoř vyhozením na zakázané uvolnění. Prakticky z protiútoku ovšem Hodonín dosáhl kýženého navýšení skóre. V čase 26:42 vymyslel Zdeněk Jurásek šikovnou nahrávku na Martina ŠPOKA, který se z mezikruží nemýlil a poslal domácí do vedení (2:1). Za necelou minutu (27:10) ovšem přesně mířenou pumelicí srovnal kanonýr Lukáš HAVEL (2:2). Ve 32. minutě nás mohl ještě více rozveselit Lukáš Paták, ale Zavadil mu s roztaženými betony nedovolil skórovat. Stejného výsledku ovšem nedosáhl ve 39. minutě. Těsně po skončení hry v početní výhodě vystřelil Jiří Forman ostrou ránu od modré, kterou Zavadil vyrazil pouze před sebe. Zde si vyražený puk našel Petr KRUTIŠ a střelou mezi jeho betony dostal naše družstvo do vedení (2:3).

Jen co vypukla třetí perioda, bylo na zimním stadionu Václava Nedomanského zase o krapet tišeji a to nikoliv v důsledku zpoždění místních fanoušků u stánků s občerstvením. Na časomíře svítil údaj 40:49, když Roman MIKEŠ vystřelil z levé strany, avšak neposedný touš nedokázal domácí gólman opět zkrotit, přičemž jej za jeho záda nešťastně srazil jeho týmový kolega Ondřej Nedvěd (2:4). Poté, co Žihadla bez úhony přežila další oslabení, opětovně udeřila. Ve 45. minutě dokázal zmatků před Zavadilem precizně využít Ondřej PĚŠKA a po objetí zavěsil puk do zcela nekryté soupeřovi klece (2:5). Poslední hřebík dnes mohl do pomyslné hodonínské hokejové rakve zatlouct David Horký, který však svůj blafák z trestného střílení, přikázaného po faulu na jeho osobu, nedotáhl do zdárného konce. Fakt mnoha minut zbývajících do konce střetnutí připomněl Baník již v čase 51:28, když sevřel hosty před Májem a z drtivého tlaku dokázal snížit, konkrétně Dominikem MATULOU, který si šikovně vybruslil zpoza brány a nenápadnou střelou dokázal našeho lapače překvapit (3:5). Stratég Rech se pokusil narůstající úsilí hodonínských narušit a proto si bezprostředně po snížení vybral oddechový čas. Nepomohlo to a v 59. minutě Jakub SAJDL snížil, po pohledné spolupráci s dnes agilním Špokem, na dostřel jediné branky. Předpokládaný infarktový závěr v podobě power-play domácích se ale nekonal v důsledku vyloučení Zdeňka Juráska. Těsně před sirénou ještě nastřelil Filip Matějka tyč, ale neúspěch jej mrzet nemusel. Parádně rozehraný zápas si žlutočerní na konci sice mírně zkomplikovali avšak nakonec se vracejí se třemi mimořádně cennými body a posunem na osmé místo v tabulce!

Ohlas trenéra:

Jiří Rech (Moravské Budějovice):
Vzhledem k tomu, že jsme ztratily v Kopřivnici a myslím si, že i v Jičíně, zbytečně body, a tady na horké půdě, navíc, když Hodonín vyhrál třikrát za sebou, tak musíme být spokojeni. Jeli jsme sem s velkým respektem a s pokorou. Chtěli jsme přečkat úvodní tlak domácích, což se nám povedlo. Důležité bylo, že jsme většinu zápasu vedli a poctivou hrou dozadu jsme se dostali až k vítězství. Myslím si, že jsme si výhru zasloužili, ale je pravda, že za stavu 2:5 jsme zase začali hrát hodně naivně a domácí zápas zdramatizovali. Osobně jsem měl smíšené pocity. Něco jsem tady zažil, i když jsem pak odešel jinam, ale pocity byly zvláštní. Nicméně, vypsal jsem pro kluky nějakou svačinku, tak doufám, že mě nezruinují.

Ostatní výsledky II. ligy skupiny Východ (v závorce pořadí v tabulce po aktuálním kole):

VHK Vsetín (3) vs. HC Bobři Valašské Meziříčí (12) 3:1

SK Karviná (11) vs. HC Kopřivnice (10) 3:1

HC RT TORAX Poruba (4) vs. HC Frýdek-Místek (1) 3:2 SN

HC Technika Brno (2) vs. HC LVI Břeclav (9) 4:3

HK Nový Jičín (6) vs. HC Slezan Opava (7) 6:5 PP