• Havel (Trojan) 22. minuta
  • Matějka (Trojan) 31. minuta
  • Horký (Krutiš, Rytnauer) 46. minuta
  • Havel (Matějka) 52. minuta

Dnes bylo na programu jedenácté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým se uzavřela první čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Poslední, s kým letos Žihadla ještě nezkřížila sportovní zbraně, byli vyslanci z nejvzdálenějšího místa, do kterého sahá letošní černožlutá revoluce – tedy (stále ještě) hornické Karviné. Těm utekl začátek souboje a díky dnes mimořádné střelecké potenci Vos již nedokázali tento deficit vyrovnat. Prozatím nejpovedenější gólový hodokvas ročníku posunul černožluté na sedmé místo tabulky!

Vstup do dnešního střetnutí jsme si nemohli přát lepší. Časomíra z něj odkrojila pouze 26 vteřin, když se touš zpoza brány odrazil před jejího strážce Petera Pútece přímo na hůl Jana TROJANA a ten bez problémů rozvlnil síťku za jeho zády (1:0). Hosté však mohli stejně bleskově srovnat, když jim Vosy (ještě v první pětiminutovce) darovaly dvojnásobnou přesilovku, kterou však „Karviňoci“ nedokázali zužitkovat. A málem toho litovali - v 9. minutě spálil grandiózní šanci Filip Matějka. Stejně však, o několik okamžiků později, dopadl před Milanem Májem i Matúš Duriš. Když svěřenci Jiřího Recha bez následků přežili i další hru v početní nevýhodě, rozhodli se udeřit podruhé. V 15. minutě vyslal David HORKÝ svůj tvrdý projektil z prostoru kolem levého kruhu, prostřelil klubko hráčů bránících Pútecovi ve výhledu a zvýšil vedení domácích na 2:0. Ještě veseleji bylo v čase 19:23, když při vyvážení černého nesmyslu upadl jeden z karvinských beků. Toho využil Ladislav Rytnauer, vyčkal si na nejvhodnější okamžik pro přihrávku Davidu HORKÉMU a ten se, dnes podruhé, nemýlil (3:0).

Stejně dobře začala i druhá perioda hokejového boje. Ve 21. minutě si na útočné modré čáře Jan Trojan vyměnil puk s Lukášem HAVLEM a ten střelou přes obránce prostřelil Pútece (4:0). Pro něho byl další inkasovaný gól již přespříliš a uvolnil své místo Michalu Gleichovi. Ten měl první vážnější starosti ve 28. minutě, kdy famózně zasáhl proti jedovce Petra Kruliše. Následovalo vyloučení na obou stranách a během něj modrobílí opět ucítili ofenzivní sílu roje Žihadel. Ve 30. minutě pokračoval v dnešním usilovném sběru kanadských bodů Jan Trojan – ideální příhrou vyslal do samostatného úniku Filipa MATĚJKU a ten „zahrál“ střídajícímu strážci karvinské svatyně na neoblíbené „housličky“ (5:0). O minutu později se ve zcela totožné šanci objevil Horký, ale nemířil přesně a přestřelil. Ve 32. minutě musel kluziště opustit Filip Randa a to kvůli krvavému zranění, které však arbitři dnešního mače neodměnili žádným trestem. Možná i proto se následné fáze utkání nesly v duchu častého přerušování, nervozity a vylučování. To dokládá případ naší nové akvizice Marcela Juráně, jenž za úder do oblasti hlavy a krku vyfasoval trest 5 minut + do konce utkání. Žádná další branka ve druhé třetině ovšem nepadla.

Oslavu na její počest si naši borci přesunuli až na začátek třetí části. Jakmile skončilo zmiňované pětiminutové oslabení, vrhli se zpátky do útoku a výsledek tohoto snažení se dostavil ve 45. minutě, v níž došlo k opětovnému přečíslení dvou na jednoho. Lišák Kruliš při něm dopomohl přihrávkou ke zrození zcela zaslouženého hattricku Davidu HORKĚMU (6:0). Příval gólů se následně pokusili trenéři hostí přerušit oddechovým časem. Získaný náskok Žihadla sice již nepudil k ostré steči směrem k soupeřově brance, přesto odevzdané protihráče dokázala i nadále přehrávat. Sedmé gólové zahřmění zaznělo v 51. minutě – to osamocený Lukáš HAVEL nasměroval černou pryž přesně do prostoru mezi Gleichovou lapačkou a betonem (7:0). Osmý hřebík do karvinské hokejové rakve mohl přidat dnešní hrdina Horký, jeho střela však skončila na břevně. K poslední pozoruhodné události došlo v 56. minutě, v níž se obyčejná strkanice zvrhla do boxerského souboje mezi Janem Fišerou a Jiřím Peroutkou. Oba byli vykázáni na lavici hanby, ale ani další dvojnásobná početní výhoda nedopomohla hostům vsítit alespoň čestný úspěch. Milan Máj tak vychytal svou první letošní soutěžní nulu a celý mančaft si posílil sebevědomí před dalším důležitým domácím soubojem, který jej čeká ve středu.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

HC Kopřivnice (10) vs. HK Nový Jičín (5) 3:6

LVI Břeclav (9) vs. HC Frýdek-Místek (1) 2:7

HC Slezan Opava (8) vs. HC Technika Brno (2) 3:2 PP

HC Bobři Valašské Meziříčí (12) vs. HC RT TORAX Poruba (4) 5:4

vs. SHK Hodonín (6) vs. VHK Vsetín (3) 6:3