• Ballner (Vaněk, Sedlář) 44. minuta
  • Havel (Šťáva, Trojan) 48. minuta
  • Bednář (Ballner, Malý) 54. minuta
  • Mikeš (Šťáva, Paták) 56. minuta

Dnes bylo na programu dvanácté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým byla odstartována druhá čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Prvním týmem, s nímž se na začátku ročníku Žihadla potkala v soutěžním klání, byl celek se vzdálené Poruby, který musel v rámci odvety podstoupit dlouhou cestu na Vysočinu. Obě kumpanie nastoupily s jistými korekcemi v sestavách, o nichž jste byli podrobně informováni na sociálních sítích. I proto se čekalo, jak se tyto změny promítnou do dění na ledové ploše. Domácí si během něj vybudovali zajímavý náskok, ale ten TORAX v jeho dalším průběhu vymazal. Rozhodovalo se tedy až v posledních minutách – a černožlutí v této taktické bitvě zvítězili!

Jestliže se první fáze mače s totožným soupeřem v Ostravě změnila v gólovou přestřelku, úvodní část jeho reprízy byla vedena v opatrnějším duchu. Strážci obou brankových konstrukcí nebyli v prvních pasážích ohroženi žádnou závažnější šancí, především zásluhou dokonalé obrany středního pásma. První opravdové oživení nastalo v 15. minutě při početní výhodě hostí, když se (v minulém zápase proti Karviné mimořádně produktivní) David Horký dostal do zajímavé šance a rychlou střelou švihem již překonal Radka Tihláře. Gumová pryž vypuštěná z jeho hole ovšem nedoputovala za záda porubského lapače, jelikož se jí do cesty postavila pravá tyč jeho svatyně. Hlasitý cinkající zvuk vtáhl do hry i tu část diváctva, kterou snad dosavadní průběh utkání neoslovil. I tato proto mohla v 18. minutě pozorovat začátek dvojnásobné početní výhody svěřenců Jiřího Recha. Při ní vyslali na Tihláře spršku střel a nakonec se jedna z nich i ujala, konkrétně ta z času 18:24. V tomto okamžiku dopravil puk do brány agilní David HORKÝ, využívajíc při tom ideální přihrávky Ladislava Rytnauera (1:0).

Stejně zajímavě začala i druhá perioda hokejového boje. Ve 23. minutě naservíroval Michal Vlašín, takřka na zlatém hokejovém podnose,  přihrávku Tomáši Latnerovi, ale ten ji nedokázal přetavit do gólového efektu. Když byl následně ve 25. minutě vyloučen Filip Matějka, mohlo být srovnáno, ale bekhendový blafák Davida Zachara fantasticky vychytal Milan Máj. Náš vyloučený forvard poté prokázal výbornou předvídavost a po naskočení na led z lavice hanby sám „upaloval“ na Tihláře, avšak zamířil mimo jeho klec, stejně jako Jan Trojan z bezprostřední dorážky. Přesto naši borci zůstali v útočném pásmu, což se ukázalo rozhodujícím. Ve 28. minutě se k volnému touši probojoval Ladislav RYTNAUER a z mezikruží zvýšil vedení domácích na 2:0. A to nebylo vše! Již pár okamžiků poté, ve 29. minutě, převzal na útočné modré čáře puk Lukáš HAVEL a rázným švihem vymetl pavučiny v pravém horním rohu hostující branky (3:0). Na nepříznivě se vyvíjející zápas zareagoval hostující stratég Tomáš Sršeň oddechovým časem a během něj patrně svým svěřencům naordinoval tu správnou taktiku, jelikož několik vteřin po jeho ukončení bylo sníženo. V čase 30:47 předvedli rychlou útočnou akci na jeden dotek se zakončením z hole Lukáše BEDNÁŘE (1:3). Porubských bylo rázem plné kluziště – a v důsledku jejich zvýšené aktivity byli odměněni dalším sladkým gólovým plodem. Ve 34. minutě dostal opět Lukáš BEDNÁŘ ideální přihrávku mezi obránce a mazanou lehkou střelou poslal puk podél Májova betonu za brankovou čáru (3:2), čímž byl ukončen výčet interesantních událostí prostřední části zápasu.

Bohužel, jejich pokračování začalo tak, jak si nikdo z fandů ctících barvy Vos nepřál. Porubští bez problémů přežili oslabení rozdělené přestávkou a během 43. minuty udeřili zásluhou Davida BALLNERA, který po pohledné kombinaci zakončoval do poloprázdné brány (3:3). Brzy se vedení mohlo znovu překlopit na stranu Žihadel, avšak náš nejproduktivnější obránce Tomáš Jakeš ve 44. minutě puk, s velkou dávkou smůly, za Cihlářova záda nedopravil. K úlevě většiny přítomných bylo jeho zaváhání poměrně záhy odčiněno – v čase 46:39 předvedl učebnicový blafák Lukáš HAVEL a na útulném zimáku bylo opět veselo (4:3). Ne však do konce zápasu. Autor čtvrtého gólu Vos byl z hrací plochy po protestech vykázán na dvě + deset minut za nesportovní chování, a i když naše oslabení nepřineslo fatální následky, brzy po jeho ukončení to již neplatilo. V 53. minutě se Porubští usadili v útočném pásmu a po několika výměnách touše se nakonec střelou od modré prosadil Lukáš BEDNÁŘ (4:4), čímž završil svůj hattrick. Drama dnešního mače tímto vyrovnáním ovšem nenapsalo svou poslední kapitolu. Brzy poté došlo k vyloučení Petra Seidlera a v čase 54:20 i k jeho potrestání. To (po několikerém zakvedláním s pukem) vyslal Roman MIKEŠ směrem na hostující svatyni nenápadnou střelu, která však propadla za Tihlářova záda (5:4). Šanci na opětovné srovnání skóre měl velmi brzy Aleš Kilnar, ale při probíjení se domácí obrannou hrází ztratil razanci, která mu chyběla v zakončení. V posledních desítkách vteřin se TORAX pokusil zvrátit utkání power-play, ale neuspěl. Žihadla si tak mohla do celkové tabulky připsat další tři důležité body!

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

HK Nový Jičín (6) vs. VHK Vsetín (2)   3:4

LVI Břeclav (9) vs. HC Kopřivnice (10)   6:4

HC Slezan Opava (8) vs. SHK Karviná (11)   3:4 SN

HC Bobři Valašské Meziříčí (12) vs. HC Frýdek-Místek (1)   2:7

SHK Hodonín (5) vs. HC Technika Brno (3)   4:3