Jekel (Šalena) – Habrovec, Koukal, Navrátil, Zbořil, Šidák, Strýček – Látal, Kadlec, Jurča, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, M. Brzobohatý, Benýšek, Boček, Bustin. Trenér: Roman Kaňkovský.

• Havel 39. minuta
  • Kadlec (Čtvrtníček, Látal) 40. minuta
  • Habrovec (Benýšek, P. Brzobohatý) 41. minuta
  • Látal 61. minuta

Dnes bylo na programu jednadvacáté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala druhá čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadlí roj v jeho rámci přivítal na svém ledě čtvrtou brněnskou Techniku a to se dvěmi novinkami v sestavě. Do brány se postavil nadějný junior Jindřich Pacl a do útoku Martin Čech, kterému se dnes podařilo i zapsání do listiny střelců. Mač se zpočátku vyvíjel slibně - naši borci se dokonce dostali do dvoubrankového vedení. To však svěřenci Romana Kaňkovského na konci druhé třetiny zcela vymazali a nakonec se radovali i z vítězství, když třetí branku vstřelili vteřinu před vypršením základní hrací doby.

Střetnutí začalo oboustranně opatrně. Zajímavým statistickým údajem zajisté zůstane, že během své premiéry v černožlutém dresu obdržel v 5. minutě dvouminutový trest za zdržování hry gólman Pacl, přičemž odsedět jej za něj odjel Lukáš Havel. Během oslabení vystrašil brněnského lapače Pavla Jekela povedenou ranou David Horký, ale jeho pumelice nakonec proletěla jen kolem levé tyče brány hostí. Další příležitost vyniknout měl gólman Techniky ve 12. minutě, kdy se na něj (při hře 4 na 4) řítil Ladislav Rytnauer, ale ten svůj bekhend nedokázal zakončit dopravením kotouče za jeho záda. V 18. minutě se při přesilové hře ukázala v akci i útočná posila Čech – objel kolem obránců, položil si strážce tří brněnských tyčí, avšak puk přes jeho betony již nepřehodil. Do kabin se tak mířilo za bezbrankového stavu.

Druhá perioda započala ve zvýšeném tempu Sov. Ve 23. minutě převzal touš na útočné modré Ondřej Látal a následně pádil sám na Pacla, jeho pokus se však mezí jím střežený prostor nevešel. Na domácího muže s maskou následně (ve 26. minutě) nevyzrál ani Michal Brzobohatý a proto se vesla zápasu chopily opět Vosy – nutno podotknout, že tím nejlepším možným způsobem. Ve 29. minutě zorganizovaly rychlý protiúder, na jehož konci zůstal v brankovišti zcela nepokrytý Martin ČECH, který zasunul kotouč za brankovou čáru a mohl se tak radovat z premiérové trefy za Moravské Budějovice, navíc ve svém prvním souboji hraném pod patronátem Jiřího Recha (1:0). Ještě veseleji mohlo být ve 35. minutě, v níž Jan Trojan efektně i efektivně oblafl jednoho z beků Sov, ale pro zdárné dokončení individuální akce mu již nezůstal dostatek sil i potřebného štěstí. To však již bylo přítomno ve 38. minutě na hokejce Lukáše HAVLA, který obdržel přihrávku z vlastního obranného pásma od Ondřeje Šťávy a prostřelil Jekela mezi jeho betony (2:0). Hosté však nesložili hokejové zbraně a bleskovými dvěma údery se vrátili zpátky do zápasu. Ve 39. minutě nejprve snížil Jakub KADLEC (2:1) a ve 40. minutě propálil vše střelou od modré Jan HABROVEC (2:2). Děsuplnou dvouminutovku Žihadel mohl následovně uzavřít Kerel Benýšek, ale v přesilové hře naštěstí netrefil prázdnou klec.

Třetí třetina zastihla oba celky v útlumu. První oživení nastalo ve 44. minutě, kdy se obranou prokličkoval až do zakončení Lukáš Paták, byl ovšem faulován a dostal příležitost zopakovat si svůj nájezd v trestném střílení. Během něj se pokusil o bekhendový blafák, leč brankář Techniky si na něj počíhal a holí mu puk vypíchl, čímž znemožnil dokončení celé akce. Po této herní vsuvce se hra vrátila do poněkud hluché fáze. V ní hrála prim častá zakázaná uvolnění a nic na tom nezměnila ani přesilovka černožlutých. Když už vše naznačovalo prodloužení, rozjeli se hosté k nenápadné závěrečné akci a ta, v čase 59:59 skončila rozhodujícím gólem, který vsítil Ondřej LÁTAL (2:3), za ztichlého přihlížení drtivé většiny návštěvníků.

Žihadla tak prohrála třetí zápas z posledních čtyř, propadla se na šesté místo v tabulce a v dalších střetnutích tak budou muset opětovně najít svou nedávnou formu.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Roman Kaňkovský (trenér Techniky Brno): My jsme dnes měli velké štěstí, že se nám podařilo na konci druhé třetiny dotáhnout dvougólový náskok domácích. Poslední třetina napovídala naší klasice – remíze a následnému prodloužení. Na jejím konci jsme dvakrát nahodili puk před bránu a ten, vteřinu před koncem, skončil v ní. Za tento výsledek i tři body jsme velmi rádi, domácí totiž hrají na svém stadionu velice dobře. Byli jsme v situaci, kdy se nám herně příliš nedařilo. Bojovností v posledních zápasech jsme si ovšem o to, aby se k nám sportovní štěstí přiklonilo, řekli.

Jiří Rech (trenér Moravských Budějovic): Dnešní zápas se nevyvíjel vůbec špatně, ale myslím, že jsme si jej prohráli v závěru druhé třetiny, kdy jsme vedli 2:0. Ovšem místo toho, abychom ji v klidu dohráli, dostali jsme dva smolné góly. V závěrečné části sice Technika neměla jedinou šanci, ale nakonec vstřelila vítězný gól. Bohužel, sportovní štěstí se dnes přiklonilo na její stranu. My se budeme snažit bojovat a uhrát ztracené body v následujících venkovních zápasech.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

HC Slezan Opava (9) vs. VHK Vsetín (2)   3:5

SHK Hodonín (4) vs. HK Nový Jičín (7)   4:5 SN

HC Bobři Valašské Meziříčí (11) vs. SHK Karviná (12)   3:2

HC LVI Břeclav (10) vs. HC RT TORAX Poruba (5)   2:5

HC Kopřivnice (8) vs. HC Frýdek-Místek (1)   0:6