NA TENTO ZÁPAS JEN TAK NEZAPOMENEME!ŽIHADLA PO INFARKTOVÉM PRŮBĚHU SKOLILA RYSY!

6 : 4 (2:2, 2:1, 2:1)
HC Frýdek-Místek HC Frýdek-Místek

Máj (Šťastný) – Peroutka, Šťáva, Randa, Fejt, Sechovec, Pelikán – Rytnauer, Matějka, Pěška, Paták, Mikeš, Trojan, Jaroš, Sobotka, Horký. Trenér: Jiří Rech.

Ing. Vojtěch Czubaj - Bc. Ondřej Polák
Lukáš Rampír

Šimboch (od 40. Daneček) – Jeník, Foltýn, Kowalczyk, Samiec, Adámek, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Schwarz, Cienciala, Chmielewski, Luka, Jaroš, Christov. Trenér: Jiří Juřík

• Paták 59. minuta

Dnes bylo na programu předehrávané čtyřiadvacáté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala třetí čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadlí kumpanie v jeho rámci přivítala na svém ledě dominantního suveréna „moravské“ části soutěže z Frýdku-Místku, a to ve značně okleštěné sestavě (o této skutečnosti jste byli informováni před zápasem na našem FB profilu). Každopádně – průběh mače tuto skutečnost nepotvrzoval. Soupeř od jeho počátku tahal za kratší konec pomyslného provazu. Dvakráte (především vinou nedisciplinovanosti Vos) stáhl dvoubrankové manko, napotřetí se mu to však již nepodařilo. Největší favorit na postup do 1. hokejové ligy tak utrpěl prozatím nejhorší porážku v sezoně a tím tak na Vysočině odstartoval večer plný radosti!

Střetnutí začalo naprosto fantasticky a bezchybně. Již ve 4. minutě tečoval nahození Jiřího Peroutky Ondřej PĚŠKA a touš skončil horním rohu sítě za zády Juraje Šimbocha (1:0). Hosté, možná v důsledku dlouhé cesty na Vysočinu, nestačili zareagovat a v mžiku byli opětovně potrestáni, to když během 8. minuty prostřelil hostujícího gólmana znovu Ondřej PĚŠKA, perfektní střelou po vyhraném vhazování Filipa Matějky (2:0). Na tento značně nepříznivý vývoj však svěřenci Jiřího Juříka již recept našli. V čase 11:28 se puku zmocnil Tomáš Franek, přičemž jej předložil Davidu CIENCIALOVI, který již velmi snadno překonal Milana Máje (2:1). Vytvořený náskok začal ztrácet svůj lesk – a když byl vyloučen Jan Trojan, začal se otřásat v samotných základech. Bohužel oprávněně. Během přesilové hry si ve 20. minutě zkrotil neposedný puk v brankovišti Jakub SCHWARZ a bez větších komplikací srovnal na 2:2.

Druhá perioda započala zajímavou šancí Jana Trojana, ale tomu se skákající kotouč v krkolomné pozici nepodařilo usměrnit za brankovou čáru hostí. Natěšené obecenstvo však tento nezdar dlouho mrzet nemusel. Ve 24. minutě udělali červenobílí zásadní chybu na své modré čáře, čehož využil Filip Matějka předložíc tutovku Ladislavu RYTNAUEROVI (3:2). Po této scenérii Vosy neskutečně ožily a jejich zvýšenou aktivitu zastavil až faul Severomoravana Martina Piechy. Naši borci se vrhli do útoku a sladký gólový plod, k radosti zaplněného stadionu, se brzy dostavil, to když ve 28. minutě tečoval střelu Lukáše Patáka Roman SECHOVEC, v důsledku čehož dosáhl své premiérové trefy v probíhajícím ročníku (4:2). Následně se však opakovala situace z první dvacetiminutovky, možná i v důsledku oddechového času vyžádaného hosty. Po dalším vyloučení na straně žlutočerných (šlo právě o Romana Sechovce za zdržování hry) se frýdecko-místečtí nadechli k náporu a ten přetavili do snižující branky, kterou ve 38. minutě vsítil, po nepřehledné skrumáži před Májovou svatyní, polský reprezentant Aron CHMIELEWSKI (4:3). Asistoval mu Jaroš – pochopitelně nikoliv náš Václav, ale hostující Tadeáš.

Třetí třetina odstartovala z domácí strany velmi, velmi špatně. Již po několika desítkách vteřin byl za zdržování hry vyloučen Ondřej Šťáva a tím se hostům naskytla příležitost zahrát si dvojnásobnou početní výhodu. Jen co největší nebezpečí pominulo, naši chlapci se rozhodli nabídnout nejnebezpečnější početní výhodu soupeři podruhé. A touto opakovanou příležitostí již nepohrdl a ve 43. minutě se, zásluhou Vladimíra LUKY, radoval ze srovnání na 4:4. Popsané divoké minuty se následně zklidnily a byly narušeny až osobním trestem pro hostujícího kapitána Pavla Kowalczyka, kterého hlavní arbitr odeslal na deset minut vychladnout na trestnou lavici za úder do oblasti hlavy a krku. A právě odtud sledoval, kterak si to David HORKÝ v 51. minutě namířil mezi tři beky. Svou krásnou individuální akci následně zakončil přesnou ranou nad Šimbochovu vyrážečku (5:4) a způsobil u drtivé většiny návštěvníků explozi nadšení. Když pak v 58. minutě zvýšil na (dnes již potřetí) dvoubrankový náskok Lukáš PATÁK (6:4), osamocen doklepávajíc puk za brankovou čáru, atmosféra na našem zimním stadionu se podobala takřka duševnímu orgasmu. Stratég Jiří Rech se rozhodl zklidnit hejno svých rozjitřených oveček vybráním oddechového času. Těsně po něm takřka celé hlediště ztichlo, sledujíc Chmielewskiho šanci. Naštěstí přestřelil a hosté se rozhodli pro power-play. Během ní ještě stačil Paták nastřelit tyč, ale tento neúspěch jej mrzet nemusel. Prozatím nejsladší letošní vítězství Žihadel už nemohl nikdo ničím pokazit.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Jiří Juřík (trenér Frýdku-Místku): Nevzali jsme si ponaučení z našeho minulého utkání, ve kterém jsme sice zvítězili, ale až na nájezdy. Sem jsme přijeli bez respektu k soupeři a celý průběh zápasu nenaznačoval, že zde hraje mužstvo z prvního místa tabulky. Chyběl nám pohyb i důraz a domácí hráli jednodušší a účelný hokej, na který jsme bez srdíčka nenašli recept.

Jiří Rech (trenér Moravských Budějovic): Před dnešním utkáním nám vypadli dva útočníci, čímž jsme měli k dispozici pouze sedm forvardů, které jsme museli doplnit dvěmi obránci. Ti se své role ovšem zhostili dobře. V celém utkání jsme předváděli dobrý hokej a nebýt zbytečného vylučování na začátku třetí třetiny, rozhodli bychom jej daleko dřív. Kluci do něj dali všechno a předvedli takový výkon, který odpovídá snaze získat doma tři body.

Ostatní výsledky dnešních zápasů II. ligy skupiny Východ (24. kolo bude dohráno v sobotu 5. 12.):

HK Nový Jičín vs. HC Slezan Opava (předehrávka 30. kola)   5:0

HC Technika Brno vs. HC LVI Břeclav (předehrávka 30. kola)   1:2 SN

SHK Karviná vs. HC Kopřivnice (předehrávka 30. kola)   2:5