KATASTROFÁLNÍ ÚVOD PŘEDJÍMAL SLADKÝ ZÁVĚR! LVI ZKROCENI POMĚREM 9:4!

HC LVI Břeclav HC LVI Břeclav

Šťastný (od 6. Máj) – Peroutka, Šťáva, Randa, Fejt, Sechovec, Pelikán, Sobotka – Rytnauer, Matějka, Pěška, Havel, Paták, Mikeš, Trojan, Horký, Juráň, Lander, Lupač. Trenér: Jiří Rech.

Mgr. Zdeněk Pokorný - Martin Musil
Bc. Pavel Lainka

Šurý (Bača) – Směřička, Miklík, Běhal, Dittrich, Haman, Šidák, Zítka – Červenka, Vachutka, Flora, Ivan, Zháňal, Nováček, Školoud, Uhlík, Smetana, Průdek. Trenér: Michal Konečný.

• Randa (Horký, Rytnauer) 60. minuta

Dnes bylo na programu šestadvacáté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala třetí čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadla v jeho rámci přivítala na Vysočině jednoho z geograficky nejbližších protivníků, konkrétně Lvi z Břeclavi. Ti v posledních třech zápasech nalezli parádní formu a tu dokázali promítnout i do počátku dnešního klání. Katastrofální deficit pramenící z jeho příšerného úvodu však svěřenci Jiřího Recha dokázali vybalancovat, postupem času strhli vedení na svou stranu a po boji si zcela po zásluze připsali do tabulky další tři body!

Střetnutí začalo velkou šancí našich borců. Již ve 48 vteřině se před klecí Michala Šurého ocitl Jan Trojan, ale bekhendovým blafákem jej nedokázal překonat a neujala se ani následná dorážka Filipa Matějky. Stačila však pouhá chvilička a žlutomodří opět potvrdili známé rčení, že kdo nedává, většinou inkasuje. Ve 3. minutě převzal na útočné modré kotouč Petr ŠKOLOUD, nedávná posila z Valašského Meziříčí, a blafákem pod horní tyč branky Jiřího Šťastného naprosto přesně zavěsil (0:1). Z této situace se Vosy ještě nestačily pořádně otřepat a brzy inkasovaly druhý políček a to při hře v oslabení, kdy na lavici hříšníků seděl Lukáš Havel. Akci na jeden dotyk napříč útočným pásmem předvedla v 5. minutě trojice, na jejímž konci zůstal nehlídán stát u pravé tyče nový břeclavský kapitán Marek IVAN (0:2). Chaotickou hru domácích však Lvi brzy potrestali znovu – v 6. minutě vyprodukovali další rychlou akci - na jejím konci zvýšil přesným zásahem Jiří UHLÍK již na 0:3. Na tento mizerný úvod zareagoval Jiří Rech odvoláním Šťastného, jehož místo zaujal Milan Máj. V 9. minutě bylo poprvé dopřáno zažít radost z hokeje i zmrazenému publiku na Vysočině. Do parádního přečíslení se dostala dvojice Jan Trojan a Lukáš HAVEL, přičemž druhý jmenovaný nezaváhal a nedal Šurému šanci zasáhnout (1:3). Následně se ovšem před brankou zahalenou do černožlutých barev ocitl zcela osamocený Pavel Flora, Máj však předvedl zákrok z kategorie fantastických. Žihadla posléze evidentně ožila a záhy jich byl plný led. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V 15. minutě chtěl Lukáš HAVEL přihrát jednomu ze spoluhráčů, ale jeho nahrávka byla zblokována zpět na jeho hůl. Proto nelenil, zamířil nad betony hostujícího gólmana a rozradostnil většinu stadionu (2:3). A když šli hosté v 16. minutě do čtyř, vyrovnání zajistil Lukáš PATÁK, který dokázal nejrychleji zkrotit neposedný puk v brankovišti dorážkou do sítě (3:3). Divoký úvod střetnutí tím vyčerpal veškerý svůj napínavý scénář.

Druhá třetina započala opětovným tlakem Vos, které nechtěly připustit zopakování katastrofálního vývoje z předchozí dvacetiminutovky. Je však nutné uznat, že gól, který je poslal do vedení, padl vskutku kuriózně. Ve 23. minutě Paták vystřelil, od Šurého se touš odrazil na zadní mantinel a odtud se vrátil před branku přímo na hůl Ondřeje PĚŠKY, který neměl problém úspěšně zakončit (4:3). Nastala klidnější fáze hry, ale jakmile došlo k vyloučení hostujícího Filipa Hamana, bzukot Žihadel nabral řízné intenzity. V důsledku této skutečnosti se jim podařilo navýšit vedení. Během 30. minuty vypálil Havel, břeclavský lapač jeho pumelici vytěsnil, ale pouze k Matějkovi, který nahrál na hokejku Jiřího PEROUTKY, jenž zakončoval takřka do prázdně klece (5:3). Jihomoravané ovšem odmítli složit zbraně, navíc pozorně vyčkávali a čekali na chyby soupeře. A k jedné takové došlo ve 32. minutě, když Ondřej Šťáva chybnou rozehrávkou nabídl brankovou příhru Lukáši Nováčkovi, který vyslal do megašance Jiřího UHLÍKA, výsledkem čehož bylo snížení na 5:4. Blížící se komplikace ovšem ve 40. minutě zahnal Jiří PEROUTKA, když dostal v přesilovce nabito od Šťávy a parádním švihem vymetl pavučinu v levém horním rohu brány hostí (6:4).

Třetí perioda byla v dnešním mači nejméně napínavá. Reprezentanti obou celků jakoby vnímali, že je o jeho osudu víceméně rozhodnuto. Jakoukoliv adekvátní možnost zdramatizovat jeho vývoj ve 49. minutě uťal Ondřej PĚŠKA, jenž pohotově potrestal chybnou rozehrávku hostujícího brankáře a zvýšil na 7:4. To již bylo na břeclavského strážce příliš a nechal se vystřídat Maxmiliánem Bačou, který v přípravě zkoušel zaujmout management Moravských Budějovic, leč neuspěl. Ještě než se stačil ve známém prostředí řádně rozkoukat, obdržel v 51. minutě gólový pozdrav od Jana TROJANA, který se neunáhlil, popojel kolem branky a s klidem zavěsil do její prázdné poloviny (8:4). Definitivní pohodu do domácích řad vnesla v 60. minutě dokonalá kombinace, na jejímž konci byl sám mezi kruhy Filip RANDA, který uzavřel divoký průběh zápasu do podoby 9:4.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Michal Konečný (trenér Břeclavi): Výsledek hovoří za vše. Můžeme si sice říkat, že jsme v klasickém počtu hráčů na ledě hráli vyrovnanou partii, ale dostali jsme několik gólů v oslabení. Dnes nám jednoznačně nezachytal gólman, nechytl nic navíc, tím nás nepodržel a navíc předvedl dvě naprosto katastrofální chyby, což se nesmí stávat. Tím pochopitelně srazil mužstvo dolů. Je každopádně škoda, že jsme to zabalili po první třetině, kdy na nás psychicky dolehlo srovnání na 3:3. Do té doby šlo o otevřený zápas. Nakonec jsme však utrpěli krutou porážku a z 35 střel málem obdrželi desítku, což vnímám jako paradox.

Jiří Rech (trenér Moravských Budějovic): Do dnešního zápasu jsme naskočili v sestavě, která uspěla v předchozích třech zápasech. Nikoliv bojácně, ale s pokorou. V prvních deseti minutách jsme sice obdrželi tři góly, ale v podstatě z ničeho. Poté jsme se hru pokusili uklidnit, což se nám podařilo. Navíc jsme do konce třetiny vyrovnali a od toho okamžiku jsme byli lepší než soupeř a po právu jsme zvítězili.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

HK Nový Jičín (7) vs. HC Bobři Valašské Meziříčí (11) – 3:2

SHK Hodonín (4) vs. HC Frýdek-Místek (1) – 1:5

HC Technika Brno (3) vs. SK Karviná (12) – 3:0

VHK Vsetín (2) vs. HC TORAX Poruba (6) – 6:3

HC Slezan Opava (9) vs. HC Kopřivnice (8) – 4:2

Týmy Nového Jičína, Opavy, Techniky Brno, Břeclavi, Karviné a  Kopřivnice mají předehrán zápas 30. kola.