• Lander (Pěška, Paták) 50. minuta
  • Havel (Matějka, Trojan) 51. minuta
  • Studený (Pořický) 55. minuta
  • Kubo (Augustýn, Valentík) 55. minuta

Dnes bylo na programu sedmadvacáté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala třetí čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadla v jeho rámci odletěla na domovskou půdu jednoho ze svých několika „zvířecích“ soků v lize, konkrétně předposledních Bobrů z Valašského Meziříčí. Samotný zápas se zvrhl v neuvěřitelné gólové hody, které se zastavily na počtu osmnácti (!) branek. Výsledkem ovšem nebylo jen mimořádně divoké skóre, a které se např. pěti body postaral Filip Matějka (2+3), ale takřka 100% využití přesilových her (Žihadla uspěla v pěti pokusech ze šesti možností!) posunulo náš tým na bronzovou příčku aktuální tabulky. Přestože počet inkasovaných branek vyvolává zajisté řadu otázek, patří dnešní večer k těm nejpovedenějším v moravskobudějovické hokejové historii.

Střetnutí začalo vyloučením na straně domácích a rychlou odpovědi hostí. Ve 3. minutě dostal Jan TROJAN parádně nabito od Ondřeje Šťávy a ostrou střelou z mezikruží rozvlnil síť za zády Jiřího Slováka (0:1). Prakticky vzápětí získali výhodu přesilové hry i Bobři, avšak žádnou zajímavou příležitost se jim v ní nepodařilo vyprodukovat. Do svého herního projevu však i přesto napumpovali dostatek elánu a této aktivitě se přizpůsobila i Žihadla, v důsledku čehož byla k vidění atraktivní hra. Nevyužitou početní výhodu vykompenzovali svěřenci Petra Tejkla v 11. minutě, kdy se před Jiřím Šťastným ocitl zcela osamocený Vojtěch AUGUSTÝN a našeho gólmana dokázal hravě překonat (1:1). Radost obecenstva v ochozech však měla jen jepičí život. Ve 12. minutě se bílomodří dopustili hrubky v obraně, čímž umožnili dvojici Lukáš Havel a Ondřej ŠŤÁVA předvést učebnicové přečíslení končící vyšachováním Slováka (1:2). Žihadla vycítila svou šanci a bez špetky slitování začala organizovat nebezpečné útočné akce, v důsledku čehož zvýšil ve 13. minutě na 1:3 Filip MATĚJKA. Následující vteřiny přidaly domácím další vrásky, jelikož bylo nutno provést výměnu brankářů z důvodu Slovákova zranění. Toho tak musel nahradil Jan Čáp, ale ni ten nezůstal ušetřen žlutočerné kanonády - v početní výhodě během 17. minuty tuto novou akvizici překonal Lukáš HAVEL (1:4). Přestřelka však pokračovala. Za jedenáct vteřin snížil na 2:4 Václav STUDENÝ, ale definitivní tečku za, na góly neskutečně bohatou třetinou, udělal až v čase 17:10 svým druhým gólovým zářezem Filip MATĚJKA (2:5). Divoká první dvacetiminutovka tak tímto zásahem do černého vyčerpala veškerý svůj napínavý scénář.

Ta druhá započala přeci jen v mírnějším tempu. Hlavní arbitr poslal během jejího úvodu svěřence Jiřího Recha dvakrát po sobě do klasického oslabení, ale Bobři nabízené příležitosti využít nedokázali. Proto zákonitě následoval trest – ve 28. minutě nasměroval David Horký vynikající příhru za pravý kruh Marku LUPAČOVI a ten střelou do levého růžku zvýšil na 2:6. Tato skutečnost jako by byla startovním výstřelem k další střelecké explozi. Po vyloučení Havla Bobři snížili na 3:6 a to zásluhou Matěje TOMKA ve 30. minutě. Poté se však vesla mače opět chopili opět naši borci. V další početní výhodě se v průběhu 31. minuty prosadil Jiří PEROUTKA (3:7), ve 36. minutě na něj navázal Jiří PĚŠKA (3:8) a další hřebíček do rakve Bobrů přibil v čase 37:11 Roman MIKEŠ (3:9). V další velké příležitosti se před  sirénou ještě ocitl Ondřej Pěška, ale z několika metrů přestřelil odkrytou klec. Po čtyřiceti minutách se tak odcházelo do šaten s vizí pravděpodobného debaklu domácích.

To byl s největší pravděpodobností důvod laxního vstupu Žihadel do třetí třetiny. Fakt, že žádný soupeř se neporazí sám, jim byl dvakrát důrazně připomenut. Ve 43. minutě Antonínem SPRUŠILEM (4:9) a ve 45. minutě Michaelem JANOTOU (5:9). Když byl poté vyloučen Šťáva za držení, kousali Bobři tak vydatně, že další gólovou radost jim musel svou mrštností a pohotovostí překazit až Šťastný. Tím dal spoluhráčům v poli příležitost opětovně prokázat něco pozitivního z učebnice hokejového umu. A ti toho využili měrou vrchovatou, využívajíc přitom dalších početních výhod. Nejprve se z premiérové trefy ve vosím outfitu zaradoval ve 49. minutě Jiří LANDER (5:10) a o 83 vteřin později jej napodobil Lukáš HAVEL (5:11). Tím však ještě dnešní gólové hody neskončily. Jakmile hosté sundali nohu z útočného pedálu, domácí nelenili a jejich snížené koncentrace bleskurychle využili. Jako první tak v čase 53:08 alespoň krapet rozveselil příznivce na tribunách Martin KUBO (6:11) a ve stejné minutě definitivně ukončil ofenzivní oslavu nejrychlejší kolektivní hry na světě Václav STUDENÝ (7:11).

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

SK Karviná (12) vs. HK Nový Jičín (7) – 1:4

SHK Hodonín (5) vs. HC Kopřivnice (8) – 6:5 PP

HC TORAX Poruba (6) vs. HC Technika Brno (4) – 8:0

HC LVI Břeclav (9) vs. HC Slezan Opava (10) – 5:3

HC Frýdek-Místek (1) vs. VHK Vsetín (2) – 5:3

Týmy Nového Jičína, Opavy, Techniky Brno, Břeclavi, Karviné a  Kopřivnice mají předehrán zápas 30. kola.