• M. Kratochvíl (Vašut, Š. Kratochvíl) 39. minuta
  • Horký (Rytnauer, Juráň) 44. minuta
  • Mikšan (Flašar) 55. minuta
  • M. Kratochvíl 62. minuta

Dnes bylo na programu osmadvacáté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala třetí čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadla v jeho rámci odletěla na domovskou půdu aktuálně sedmého Nového Jičína, ze střídačky řízeného impulsivním Alešem Flašarem. Poslední tři zápasy se v podání Moravských Budějovic změnily ve střelecké hody a dnešek nebyl výjimkou. Rychlé vedení je sice uchlácholilo, bojovníci od Jičínky se ovšem nevzdali a postupem času hru nejen vyrovnali, ale začali též přebírat její otěže. Nakonec vsítili sedm gólů, přerušili pětizápasovou šňůru vítězství družstva z Vysočiny a zaslouženě si do tabulky připsali tři body.

Střetnutí začalo nejlépe jak to jen šlo. Již ve třicáté vteřině, bezprostředně po úvodním buly, překvapil Davida Iláše v bráně bílomodrých Lukáš HAVEL (0:1). Brzy nato poslal hlavní arbitr, k nevoli přítomných fanoušků, domácí do tří a Vosy opět udeřily. Ve 4. minutě dvojnásobnou přesilovku využily a po ose David Šťáva, Filip Matějka a Lukáš HAVEL podruhé vymíchaly domácí obranu (0:2). Brzy mohlo být mezi příznivci černožlutých ještě veseleji, avšak Matějka neměl ve vlastním oslabení dostatek klidu k úspěšnému zakončení samostatného úniku. To však neměnilo nic na to, že novojičínští se ocitali pod permanentním tlakem a Milan Máj byl proto takřka bez práce. To se nakonec neukázalo být ideálním scénářem vývoje dnešního mače. V 15. minutě byl totiž vyloučen Roman Sechovec a ve stejném čase vyslal na našeho lapače dokonale skrytou střelu David HOĎA, která nakonec roztřepala síť za zády našeho chytače (1:2). Tato skutečnost „Flašarovce“ nakopla a začali hýřit pohybem. Důsledkem toho bylo vyrovnání, navíc dosažené během vlastního oslabení v 17. minutě z hole Jakuba LEHEČKY (2:2). Radost domácích však trvala pouhý okamžik, neboť v čase 16:57 nám vrátil vedení Lukáš PATÁK (2:3) a to v pokračující přesilové výhodě. Tím byla náplň divoké první periody vyčerpána.

Ta druhá započala opětovným srovnáním gólového kroku. Ve 24. minutě vyslal agilní Jakub LEHEČKA na Máje pumelici, na níž moravskobudějovický brankář nestihl zareagovat (3:3). Následné pasáže střetnutí byly kouskovány častým vylučováním, až se začalo zdát, že ztratilo ten správný náboj. Opak byl ovšem pravdou. Ve 32. minutě totiž vyražení Iláše zamířilo přímo na hokejku Ladislava RYTNAUERA a ten neměl problémy dopravit touš za brankovou čáru (3:4). V čase 31:58 však mistrně využil ukázkového „námazu“ Matěj MÁLEK, čímž opět vyrovnal na 4:4. Střelecká chuť bílomodré ani poté neopustila a dali jí průchod při vyloučení Tomáše Pelikána, když ve 38. minutě Matouš KRATOCHVÍL vystřelil z levého kruhu a puk skončil svůj let v horním rohu svatyně střežené Májem (5:4). Na konci druhé třetiny byl po nepříjemném střetu ošetřován Iláš, ale vystřídat se nenechal a se zaťatými zuby pokračoval ve hře.

Do třetí třetiny vlétli svěřenci Jiřího Recha nažhaveně, navíc s vystřídavším Jiřím Šťastným v brance. Zasloužená odměna za mimořádnou aktivitu se brzy dostavila. Ve 43. minutě dokázal přehodit ležícího brankáře David HORKÝ, čímž změnil skóre do podoby 5:5. Následovaly však vskutku perné chvíle související s naším dvojnásobným oslabením a chutí domácích překlopit dění utkání opět ve svůj prospěch, což se jim ale nepodařilo. Vše si ovšem vynahradili v další početní výhodě během 54. minuty, kdy na lavici hříšníků seděl (dnes již potřetí!) Sechovec. Syn kouče novojičínských Patrik Flašar parádně nahrál do levého kruhu nekrytému Davidovi MIKŠANOVI a ten bleskurychle zavěsil do nekryté části Šťastného království (6:5). Žihadla se sice nevzdala a přeřadila na vyšší herní stupeň, zároveň však také zpytovala svědomí související s množstvím hloupě inkasovaných branek, což je problém patrný od předchozího utkání ve Valašském Meziříčí. Dorovnat se jim už ovšem nepodařilo. Navíc vteřinu před koncem zápasu zatloukl sedmý gólový hřebíček do jejich hokejové rakve po povedeném nájezdu Matouš KRATOCHVÍL (7:5).

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

HC Technika Brno (3) vs. HC Frýdek-Místek (1) – 3:2 (předehráno v pátek 18.12.)

SK Karviná (12) vs. HC TORAX Poruba (5) – 3:7

SHK Hodonín (4) vs. – HC LVI Břeclav (9) – 5:2

HC Slezan Opava (10) vs. HC Bobři Valašské Meziříčí (11) – 3:4

VHK Vsetín (2) vs. HC Kopřivnice (8) – 7:4

Týmy Nového Jičína, Opavy, Techniky Brno, Břeclavi, Karviné a  Kopřivnice mají předehrán zápas 30. kola.