• Ondráček (Abdul, Ambruz) 18. minuta
  • Zúbek (Řezáč) 45. minuta
  • Mikeš (Rytnauer, Paták) 47. minuta
  • Dvořák (Vítek, Vrba) 59. minuta

Poprvé v novém roce dnes bylo na programu kompletní kolo II. hokejové ligy skupiny Východ a to s pořadovým číslem 31, kterým taktéž pokračoval její letošní (minulou neděli načatý) itinerář. Žihadla na domovském ledě přivítala vyslance Valašského hokejového klubu reprezentující hokejovou baštu zvanou Vsetín. Přítomní fanoušci byli očitými svědky urputného boje, který ovšem nepostrádal atraktivní střety ani zajímavé kombinační akce. Šťastnější po jeho skončení nakonec byli Vsacané, kteří nejenže získali devátý bod s totožného množství nabízených ve vzájemných střetnutích, ale rovněž uštědřili Moravským Budějovicím čtvrtou porážku v řadě, v důsledku čehož se jim opět o něco vzdálilo čelo tabulky.

Střetnutí začalo razantním nástupem Lapačských. Ve 4. minutě zavezli puk to brankoviště, v němž se nejrychleji zorientoval jejich kapitán Daniel VANĚK a protlačil jej za záda bezmocného Milana Máje (0:1). V následných přesilovkách, po jedné na každé straně, zůstalo skóre neměnné. V čase 10:06 se do slibné akce propracoval René Kajaba, ale tváří v tvář strážci naší klece neuspěl. Ani další početní výhoda černožlutých nepřinesla kýžené ovoce, ale napotřetí to již vyšlo! Když na trestné lavici zpytoval svědomí Jan Kolařík za podražení, prokličkoval od mantinelu až před Petra Hromadu Filip MATĚJKA a střelou švihem mu v 16. minutě nedal šanci zakročit (1:1). Brzy nato nevyužil zajímavou šanci Marek Lupač a brzy toho hořce litoval, neboť Valaši kontrovali z rychlého protiútoku v 18. minutě, kdy perfektní příhru Jindřicha Abdula doklepl do sítě Filip ONDRÁČEK (1:2).

Druhá dvacetiminutovka začala nevyužitou přesilovkou svěřenců Viktora Hlobila. Následné minuty jakoby kopírovaly průběh předchozí periody – útočníci se příliš neprosazovali a prim hrály obrany. Když už se jednotlivcům podařilo překonat val ve středním pásmu, oba týmy jistili brankáři. Neuspěli tak Michal Žák, Jan Kolařík, Matějka, Tomáš Pelikán ani Martin Sobotka. Ve 33. minutě dokonce trefil Lukáš Paták tyč. Tlak domácích narůstal a vyvrcholil při hře čtyř proti čtyřem, V průběhu 35. minuty dokonce s největší pravděpodobností dosáhli regulérního vyrovnání, ale to hlavní arbitr neuznal z důvodu domnělého dosažení gólu vysokou holí. Jinou vyloženou šanci diváci ve zbytku této fáze duelu nezaznamenali.

Poslední perioda započala zvýšenou aktivitou Vsetínských, leč Kolařík a ani Ondřej Slováček své snažení nedotáhli umístěním černé pryže za brankovou čáru. Když se jej však ve 45. minutě chopil Jakub Řezáč, poslal směrem na Máje štiplavý pozdrav, který byl vyražen přímo na hůl Františka ZÚBKA, jenž se nemýlil a zvýšil na 1:3. Ke chvále svěřenců Jiřího Recha je potřeba přičíst skutečnost, že je ani tento nepříznivý vývoj nezlomil. Začali ostřelovat Hromadu ze všech možných pozic a to až do 47. minuty, v níž Ladislav Rytnauer poslal před branku přesnou přihrávku Romanu MIKEŠOVI a ten mazácky snížil (2:3). Zbývající čas však začal ubíhat příliš rychle a proto se kouč Rech rozhodl, po oddechovém čase, nechat sedět Máje na střídačce. To bylo pro konečnou podobu výsledku rozhodující. V čase 58:24 totiž všem Žihadlům ujel Petr DVOŘÁK a z levého kruhu neměl sebemenší problémy uzavřít příděl vstřelených branek do podoby 2:4. Závěr ještě opepřila rvačka Lupače s Řezáčem, která však na podobu výsledku neměla již jakýkoliv vliv.