• Dusík (Marek, Slovák) 20. minuta
  • Pěška (Paták, Mikeš) 50. minuta
  • Trojan (Havel) 52. minuta
  • Mikeš (Paták, Pěška) 60. minuta

Dnes bylo na programu 36. kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala poslední čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadla, v zádech s nelichotivou sérií porážek, v jeho rámci přivítala na svém ledě kopřivnického nováčka, který v poslední době naopak zažívá vzrůst formy. Do kádru černožlutých se po pauze způsobené pracovními povinnostmi vrátil Václav Jaroš – a všichni jsme s napětím očekávali, zdali svůj návrat oslaví vítězstvím. To nejpodstatnější se odehrálo v poslední desetiminutovce. Až do té chvíle se hrál vyrovnaný a ne příliš pohledný mač. Nakonec však Žihadla dokázala zvítězit a snad tak již definitivně ukončila nepovedenou fázi sezony.

Střetnutí začalo pozvolným tempem a oba gólmani, jak domácí Jiří Šťastný, tak hostující Adam Vrba, byli prověřováni spíše sporadicky. To se ovšem změnilo v 6. minutě, v níž David HORKÝ převzal touš na útočné modré a z pravého kruhu prostřelil kopřivnického lapače (1:0). I posléze zůstala aktivita nadále na hokejkách Rechovi party, ale pokusy Ladislava Rytnauera, Jiřího Peroutky ani Lukáše Havla nedoputovaly za brankovou čáru. Na druhé straně se našeho brankáře pokusili překvapit David Čintala a energií nabitý Jiří Pargáč, ale bez úspěchu. Ve 13. minutě získali domácí první výhodu přesilové hry, a i když během ní Lukáš Paták předvedl pohledný bekhendový blafák, žádnou další výjimečnou akcí se jeho spoluhráči neprezentovali. Stejně bezradně dopadl i druhý přesilovkový pokus. Jakmile se však reprezentanti z města Tatrovek vrátili k typickému počtu hráčů, inkasovali v 19. minutě druhé bodnutí. V akci 2 na 1 se ocitli Ondřej Pěška s Romanem MIKEŠEM – a druhý jmenovaný zakončil do zívající klece (2:0). Konec první periody však naplno odhalil nedobré rozpoložení Moravských Budějovic. V čase 18:54 nedokázal Šťastný udržet střelu od modré a následná dorážka Ondřeje SLUŠTÍKA se od brusle jednoho z domácích odrazila do naší klece (2:1). Jak pak má vypadat proměňování přesilovek ukázali žlutomodří ve 20. minutě a to při vyloučení Davida Horkého, když byl u volného puku nejrychleji Michael DUSÍK (2:2). Lehkovážný přístup Žihadel k zápasu tak znamenal, že se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ta druhá započala dalším vyloučením na straně Kopřivnice. Pokud tipujete, že ani tentokrát se přítomní fanoušci domácích nedočkali gólu, pak máte pravdu. Test pevnosti jejich nervů naopak přineslo několikavteřinové oslabení tří proti pěti, ale tato herní situace (naštěstí) hokejovou pohromou neskončila. Zápas však pozvolna upadal do šedi průměru a vůbec nepřipomínal boj o důležité body potřebné k získání nejvýhodnější pozice před play-off. Do častějších příležitostí se nakonec dokázali dostat svěřenci Václava Slabého – opakovaně se jim podařilo vyprodukovat přečíslení, ale vzhledem k jejich mizernému zakončení zůstávalo skóre neměnné.

Pokud diváci od svých oblíbenců ve třetí části očekávali diametrálně odlišné představení oproti dvěma již viděným, byli zpočátku pravděpodobně zklamáni. Občas sice byla k vidění oku lahodící akce, jako třebas Jarošův štiplavý pozdrav Vrbovi či po nepřesné rozehrávce tyčka trefená Romanem Mikešem, ale tolik očekávaný tlak nepřicházel. Nakonec se však skóre přeci jen hnulo a navíc i správným směrem. V 50. minutě vystřelil ze střední vzdálenosti Lukáš Paták, lašský brankář nedokázal jeho jedovku zkrotit a z následné dorážky se prosadil Ondřej PĚŠKA (3:2). Tím jakoby domácím spadl z výstroje neskutečný balvan a 52. minutě opět rozveselili interiér útulného stadionu, když Lukáš Havel zachytil mizernou rozehrávku žlutomodrých, předložil tutovku Janu TROJANOVI a ten nezaváhal (4:2). Příležitost ke zdramatizování střetnutí Kopřivnice získala po vykázání Havla, ale dva rychle inkasované góly jí sebraly veškerý vítr z útočných plachet. V předposlední minutě sice ve dvou bezprostředně po sobě následujících příležitostech neuspěl Trojan, ale nakonec se na Vysočině ještě jednou slavilo. V 60. minutě Paták vybojoval puk ve středním pásmu,  efektně objel obránce a společně s Romanem MIKEŠEM osamoceně ujížděl na Vrbu. V ten nejvhodnější okamžik pak svému spoluhráči předložil perfektní příhru, přičemž zmiňovaný definitivně uzavřel gólový účet střetnutí střelou pod víko (5:2).

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Václav Slabý (trenér Kopřivnice): Co říci k zápasu, ve kterém vyzněl poměr střel v náš prospěch? Moravské Budějovice mají šikovné útočníky a kompaktní družstvo. Náš kádr je složený tak jak je,  ale na rovinu říkám, že v něm jsou i takoví hráči, kteří by hrát neměli, jelikož se dopouští hrubých individuálních chyb, které nejsou k vidění ani u žáků - a ty pak soupeř trestá. Stejně jako dnes domácí ve čtyřech případech z pěti gólů. Proto svá utkání prohráváme.

Jiří Rech (trenér Moravských Budějovic): Dnes to pro nás jsou, po sérii porážek, zlaté tři body. Do stavu 2:0 jsme hráli velmi dobře a nebýt toho, že jsme hosty sami na konci první třetiny nakopli, vyvíjel by se pro nás zbytek zápasu mnohem lépe. Ve druhé třetina jsme předvedli horší herní projev a jako bychom se nedokázali srovnat s laciným vyrovnáním. Nakonec jsme jej ale dokázali oživit a zaslouženě vyhráli.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

VHK Vsetín (2) vs. SK Karviná (12) – 5:1

HK Nový Jičín (7) vs. HC Technika Brno (3) – 0:3

SHK Hodonín (4) vs. HC TORAX Poruba (5) – 4:3 PP

HC Slezan Opava (9) vs. HC Frýdek-Místek (1) – 1:4

HC Bobři Valašské Meziříčí (11) vs. HC LVI Břeclav (10) – 1:8